Kvalitný toner nemusí stáť veľa

Každý kto chce, aby vytlačené dokumenty prezentovali jeho podnikanie, si dá okrem ich obsahu záležať aj na kvalite tlače. Ako všetko, aj to niečo stojí. Ak však využijete nasledovný tip, nemusí to byť tak veľa, ako očakávate.

Kvalitný toner nemusí stáť veľa
Kvalitný toner nemusí stáť veľa (Foto: naplne-do-tlaciarni.sk)

Lacné tonery

Nové originálne tonery vás môžu svojou cenou prekvapiť. Okrem samotného tonera pri ich kúpe zaplatíte aj za značku výrobcu. Na druhej strane sa môžete plne spoľahnúť, že originálny toner bude kompatibilný s vašou tlačiarňou. Ako sa teda dá pri kúpe tonera ušetriť?

Riešením sú alternatívne lacné tonery. Alternatívny toner sa vyrába len s použitím nových komponentov, nevyrába ho však výrobca vašej tlačiarne. Ak sa obávate lacný toner kúpiť pre kvalitu tlače, nie je to potrebné. Vaše obchodné zmluvy, faktúry, objednávky aj iné dokumenty budú vytlačené rovnako kvalitne ako pri používaní originálneho tonera. Porovnateľný je tiež počet vytlačených strán.

Skontrolujte si poskytovanú záruku

Ak sa ešte stále obávate takejto kúpy, prezradíme vám, ako rozpoznať kvalitné lacné tonery od nekvalitných. Prvým znakom je dodržanie medzinárodných štandardov a noriem ISO. Druhým znakom bude pre vás dĺžka poskytovanej záruky na toner. U predajcu, ktorý vie, že ponúka len kvalitné produkty, dostanete záruku až na dva roky.

Lacné tonery môžete kúpiť pre všetky bežné značky tlačiarní. Pre ich jednoduchšie vyhľadanie si zadajte na stránke predajcu do vyhľadávača názov vašej tlačiarne. Zobrazia sa vám všetky tonery, z ktorých môžete vyberať.

Toner Samsung M2070W

Hľadáte nový toner Samsung M2070W? Pre tento model máte na výber originálne aj alternatívne tonery. Pri alternatívnych toneroch je pritom garantovaná rovnaká funkčnosť, ako pri originálnej kazete a vytlačíte nimi rovnaký počet strán. Nedostatky nepocítite ani pri výmene. Na tlači na tlačiarni Samsung M2070W tak navyše ušetríte.

Text:PR