Ako si vybrať tú najvýhodnejšiu kryptomenu

Strategické obchodovanie je vo všeobecnosti spojené s určitým rizikom. Tieto aktivity by mali byť vždy financované len z peňažných prostriedkov, o ktoré sme ochotní prísť.

Ako si vybrať tú najvýhodnejšiu kryptomenu
Ako si vybrať tú najvýhodnejšiu kryptomenu (Foto: unsplash.com)

Rovnako je to aj s kryptomenami. Vývoj trhu s digitálnymi menami je dynamický a nepredvídateľný. Prudký nárast hodnoty môže vystriedať nečakaný pád nasledovaný opätovným nárastom.

Neexistuje stabilné a bezrizikové investovanie do kryptomien. Čo môžete urobiť, je nakúpiť viaceré a overené kryptomeny.

Nečakajte zázraky za pár týždňov

Obchodovanie s kryptomenami je v prvom rade dlhodobý proces. Váš prvý krok by mal smerovať na stránku CoinMarketCap. Je to webová stránka, ktorá obsahuje prehľad jednotlivých kryptomien vrátane ich základnej hodnoty.

Môžete si pozrieť historický vývoj cien, hodnoty, popularitu meny, tzn. koľko ľudí si už zakúpilo konkrétnu menu.

Každá kryptomena by mala mať svoj White Paper. Tento dokument musí obsahovať technické detaily konkrétnej meny.

Všetky tieto aspekty by ste mali zvážiť pri rozhodovaní, ktorú kryptomenu si nakoniec zadovážite.

Najvýhodnejšie je nakupovať známe a overené kryptomeny ako sú Bitcoin, Ethereum alebo Ripple. Vývoj týchto mien mal za uplynulé roky kolísavú tendenciu. Opakovaný rast striedal pokles hodnôt, čo je ale v prípade investičných komodít normálne. Podstatné je, že si tieto digitálne meny stále držia svoju hodnotu a pozíciu na trhu. Dôkazom toho je aj najznámejšia kryptomena Bitcoin, ktorú pozná takmer každý, aj keď sa v živote o kryptomeny hlbšie nezaujímal.

Nie všetky kryptomeny sa dajú nakúpiť na spoľahlivých burzách, čo samo o sebe hovorí o ich bezpečnosti. Najznámejšie platformy na obchodovanie s kryptomenami sú Kraken, Bitstamp, Binance alebo Coinbase.

Pre úplných začiatočníkov to môže byť, ako sa hovorí, španielska dedina. Ak ste sa nikdy nezaujímali o burzu a obchodovanie, minimálne na začiatku sa obráťte na odborníkov na nákup kryptomien. Pomôžu vám zorientovať sa v širokej ponuke kryptomien a poradia vhodnú investičnú stratégiu.

Na trhu existuje obrovské množstvo kryptomien a kryptoprojektov, ktoré sú na prvý pohľad veľmi atraktívne. Ak vám však niekto sľúbi rozprávkový výnos za pár týždňov, je jasné, že sa jedná o podvod.

Text: PR