Nastavte si správny uhol a vzdialenosť od monitora

Pri sledovaní monitora a práci pri počítači by ste mali dodržiavať pravidlo 20:20:20. Všeobecne známe a overené pravidlo hovorí o tom, že každých 20 minút by ste si mali dopriať minimálne 20-sekundovú prestávku, počas ktorej svoj zrak upriamite na objekt vzdialený minimálne 20 stôp, teda aspoň 6 metrov. Aj tu je prevencia dôležitá.

Nastavte si správny uhol a vzdialenosť od monitora
Nastavte si správny uhol a vzdialenosť od monitora (Foto: unsplash.com)

Ako na správne sedenie pred monitorom

Ak sedíme za počítačom, zrak by mal byť mierne sklopený. Oči by mali byť sklopené v uhle 15 až 20 stupňov. Vzdialenosť od monitora, by mala byť aspoň 50 až 100 centimetrov podľa uhlopriečky displeja. Pri 27-palcových monitoroch je vhodná aj väčšia vzdialenosť, taktiež ak má vaše pracovisko viacero monitorov, tu už hraje úlohu aj ich nastavenie a uhol Udržujte vzdialenosť očí od obrazovky aspoň 45 až 50 cm. Pozerajte sa na obrazovku zhora, tvárou na prednú stranu obrazovky.

Ak vyberáte nový, cez internet viete nakúpiť lacnejšie. Využite zľavové kódy z rovnomenných stránok http://www.zlavove-kody.sk/ a ušetrite pri online nákupe aj desiatky eur.

Čo sa týka sedenia, konkrétnejšie vašich nôh, zäty položte rovno na zem, zatiaľ čo kolená budú zvierať uhol 90 stupňov alebo vyšší. Udržujte správnu polohu ramena tak, že rameno bude pod srdcom. Takže tu už vieme, že vysoký stôl a ruky vysoko nie sú pre správne sedenie vhodné. Tu však hrá dôležitú úlohu vaše sedenie, jeho výška ale aj správna opora pre vašu chrbticu. Práve tu je dôležitá kancelárska stolička a jej dôkladný výber. Pri sedení by váš zrak mal byť mierne sklopený. Oči by mali byť sklopené v uhle 15 až 20 stupňov. Vzdialenosť od monitora, by mala byť aspoň 50 až 100 centimetrov podľa uhlopriečky displeja.

Zdroj: https://www.kuponyzdarma.sk/