Ako zvýšiť efektivitu a vyťažiť z tímu ešte viac

Vykonávanie pracovných úloh je efektívne, ak ich robíme s radosťou a zanietením. Avšak, aj tá najlepšia práca musí mať svoje tempo a výsledky, čo už býva dosť často problém. Ako teda zvýšiť efektivitu práce a vyťažiť z tímu maximum?

Ako zvýšiť efektivitu a vyťažiť z tímu ešte viac
Ako zvýšiť efektivitu a vyťažiť z tímu ešte viac (zdroj: unsplash.com)

Občas môžu pomôcť profesionálne vysokozdvižné vozíky a iná technika, no veľmi často je to súhra a vzájomná kombinácia viacerých faktorov.

Začnite od seba

Vedúci je dušou tímu. Ako generál v armáde. Môžete buď viesť ľudí, alebo nie. Ak nie, ste zlý vodca a je zbytočné ísť ďalej. Preto je najprofesionálnejší, najmotivovanejší a naj disciplinovanejší človek v tíme vždy ŠÉF. Ako je to možné dosiahnuť? To, čo ľuďom prikážete, musíte vedieť zvládnuť aj sami. Nikdy by toho nemalo byť viac ani menej! Dobrý príklad je predsa základ.

Motivujte

Motivácia je chuť pracovať. Motivovať zamestnanca znamená ponúknuť mu cieľ, pre ktorý bude pracovať. Môže to byť materiálna alebo symbolická hodnota. Peniaze, kariéra, bonusy a privilégia, no aj pochvala, obyčajné ľudské poďakovanie, či príspevok na dobrú vec môže niekedy nakopnúť oveľa viac.

Zlepšite vybavenie

Automatizácia je pri efektivite práce veľmi dôležitá. Znamená to vybaviť firmu potrebnými strojmi a zariadeniami, ktoré ľuďom prácu uľahčujú, ale hlavne zrýchľujú. Špeciálna manipulačná technika, ale aj tlačiareň, počítač či mobil majú zmysel a môžu vyťažiť z tímu ešte viac, ako ste boli doteraz zvyknutí.

Disciplína

Áno, aj disciplína zvyšuje efektivitu tímu. Ak je na oddelení neporiadok, potom bude aj v hlavách zamestnancov. Neporiadok však nemusí byť len o organizácií priestoru, ale aj nedostatočnom prerozdelení úloh a delegovaní právomocí. Zmeňte to a uvidíte, že dosiahnuté výsledky budú lepšie.

Komerčný článok