Bez kolektívu to ide ťažšie. Je podnikanie z domu to pravé?

Práca z domu vyzerá na prvý pohľad lákavo. Môžete pracovať v pyžamku a pracovať v čase, kedy vám to vyhovuje. Teda kedy sa vám chce. Ak však nemáte dostatočnú disciplínu, nemusí sa vám chcieť niekedy vôbec.

Bez kolektívu to ide ťažšie. Je podnikanie z domu to pravé?
Bez kolektívu to ide ťažšie. Je podnikanie z domu to pravé?(Foto: unsplash.com)

Ak aj pracujete z domu, mali by ste to striedať aj s prácou z kancelárie. Aj pri práci z domu vás rozptyľuje menej podnetov ako pri bežnej práci v spoločnej kancelárii. Doma vás nerozptyľuje kolega, hluk ani telefonát v kancelárii. Kolegova chuť pracovať vás môže dostatočne poháňať a vráti vám chuť zvýšiť výkon. Spätná väzba z očí do očí je efektívnejšia, ako cez email, ktorý môžete ignorovať.

Pri práci z domu musíte nájsť rovnováhu medzi pracovným a rodinným životom. Nemusíte síce cestovať a rodine sa môžete venovať v čase, ktorý si sami určíte. Ten čas však vám môžu určiť deti. Partner sa na vás bude dívať ako na niekoho, kto nemá pracovné povinnosti, lebo je doma. Teda vo voľnom čase, by ste mali upratať, uvariť a aspoň postrážiť deti. STOP! Ste v práci, tak pracujte. Na domácnosť ste dvaja.