Ako zvýšiť návštevnosť webovej stránky

Ak chcete, aby návštevníci internetu našli v záplave webových stránok aj tú vašu, budete potrebovať vykonať jej SEO optimalizáciu. Ak neviete, o čom je reč, dozviete sa to v nasledujúcom článku.

Ako zvýšiť návštevnosť webovej stránky
Ako zvýšiť návštevnosť webovej stránky (Foto: unsplash.com)

SEO optimalizácia

SEO optimalizácia je optimalizácia webovej stránky pre vyhľadávače. Denne sa cez internetové prehliadače uskutočnia miliardy hľadaní. Aby sa medzi výsledkami vyhľadávania vaša stránka neumiestnila na miestach, kde si ju návštevník internetu nevšimne, potrebujete práve SEO optimalizáciu. Tá zabezpečí, že sa váš web posunie na lepšie miesta vo vyhľadávaní. A ľudia si ho potom s oveľa vyššou pravdepodobnosťou všimnú a navštívia.

SEO agentúra

Ak nerozumiete všetkým nástrojom a súvislostiam SEO optimalizácie, môže sa o ňu postarať SEO agentúra. Prvým krokom pracovníkov agentúry bude vykonanie analýzy vašej stránky. Na jej základe potom SEO agentúra zlepší jej dizajn, vykoná zmeny v obsahu, odstráni v ňom zbytočné duplicity a vytvorí spätné odkazy.

Vykoná aj dôležité úpravy URL adresy, štruktúry webu a jeho rýchlosti. SEO agentúra sa postará tiež o pridanie kvalitného obsahu, PR články a aktualizáciu obsahu webu. Môžete jej zveriť aj vytvorenie profilu na sociálnych sieťach.

Linkbuilding

Dôležitou súčasťou optimalizácie webovej stránky je kvalitný linkbuilding. Ide o tvorbu spätných odkazov na iných stránkach. Tie sú dôležitým nástrojom pre zlepšenie pozície vo vyhľadávačoch.

Aby bol linkbuilding efektívny, je dôležitý správny výber stránok, z ktorých budú odkazy viesť. Dôležitá je hlavne návštevnosť stránky, jej dôveryhodnosť a príbuznosť tematiky s vaším webom. Ak by ste vybrali nevhodné stránky, mohlo by to mať na vašu stránku negatívny dopad a jej umiestnenie vo vyhľadávaniach by sa zhoršilo.

Linkbuilding je preto súčasťou činností profesionálnej agentúry, ktorá sa zaoberá SEO optimalizáciou. Vyberie za vás vhodné stránky, vytvorí obsah relevantný s vašou činnosťou a zvolí preň vhodnú formu. Linkbuilding v spolupráci s ostatnými nástrojmi optimalizácie vám tak prinesie očakávaný výsledok v zvýšení návštevnosti stránky.

Text:PR